Lista aktualności Lista aktualności

NARESZCIE JEST!

Muzyczny oprawa dla 100-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu – WYDANA!

Minął rok od pomysłu wydania płyty CD z muzyką myśliwską, który narodził się na X Pikniku Historycznym Nadleśnictwa Grodzisk w OSW Porażyn. Wtedy to muzycy z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Grodzisk „PALATIUM” i kapeli rockowej „SOUNDS GOOD”, wykonując brawurowo aranżacje muzyki rozrywkowej, gdy obok gitar, klawiszy i perkusji zabrzmiały myśliwskie rogi, wpadli na pomysł stworzenia czegoś nowego.

To improwizowane spotkanie zaowocowało profesjonalną sesją nagraniową, podczas której zabrzmiały brawurowe aranżacje Bartka Kucza. Muzyk ten, podjął się trudnego zadania nowej aranżacji niełatwych utworów muzyki myśliwskiej, wybranych przez Wojtka Ślicznera – lidera PALATIUM.

Muzyka, która na co dzień, kojarzy się z hermetyczną grupą myśliwych i leśników, w nowej aranżacji, może zainteresować zdecydowanie szersze grono odbiorców niż to bywało dotychczas.

Wydaniu tej płyty sprzyjało ważne wydarzenie, jakim jest 100-lecie działania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, co podkreślił specjalnie, na tę okazję, skomponowany utwór „Hejnał Leśników Poznańskich”. Płyta zawdzięcza swoje powstanie staraniom wielu osób i instytucji, począwszy od RDLP w Poznaniu i jej dyrektorów, poprzez Stowarzyszenie Coolturalna Opalenica, Centrum Kultury i Bibliotekę w Opalenicy i Nadleśnictwo Grodzisk, do muzyków, którzy w ten projekt włożyli Swoje serca i talenty.

Na razie płyta dostępna jest tylko w nadleśnictwach RDLP w Poznaniu, jako materiał promujący jubileusz 100-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ I DARZ BÓR!

 

 

 

Tekst: T. Kałek, W. Śliczner

Zdjęcia: K. Borowiak, T. Kałek,