Galerie zdjęć Galerie zdjęć

VI Piknik historyczny - 70 lat Nadleśnictwa Grodzisk

27 września 2015 roku przy Pałacu w Porażynie odbył się VI Piknik historyczny, na którym Nadleśnictwo Grodzisk obchodziło również 70-lecie swojego istnienia. W związku z tym zaplanowano wiele atrakcji, nie tylko historycznych. I tak po otwarciu imprezy przez Nadleśniczego Andrzeja Ratajczaka, odbył się konkurs drwali. Wzięło w nich udział 10 pracowników z różnych zakładów usług leśnych, którzy rywalizowali w czterech konkurencjach. Po zaciętej i jak się okazało interesującej dla widzów rywalizacji, zwyciężył Krzysztof Florek.
Kolejnym punktem był pokaz nowoczesnych maszyn wielooeracyjnych, które również można spotkać podczas wykonywania prac leśnych.
Liczni goście pikniku mogli wziąć udział w konkursie rodzinnym, w którym czteroosobowe drużyny mogły wykazać się umiejętnością układania stosu drewna i dokładnym pomiarem drewna. W pałacu przez cały czas czynna była wystawa, której ciekawym elementem były fotografie pracowników wraz z dziećmi, których wiek obrazowały uprawy lub młode drzewostany w tle.
Całość ubarwił koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Grodzisk - PALATIUM, który zaprosił do wspólnego występu Chór OTTIMO, działający przy Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim, a także na koniec grupę MARITA ZUMBA TEAM, co tanecznym akcentem zakończyło koncert.
Na koniec zaprezentowała się Rota Rycerska LISOWCZYCY z Dworu JANSOWO w Kuślinie. Niezwykle dynamiczny pokaz lekkiej jazdy - Lisowczyków, zwanych też zagończykami, którzy w czasach I Rzeczypospolitej (I połowa XVII wielu) pełnili rolę oddziałów do zadań specjalnych wywarł na widzach wielkie wrażenie.