Lista aktualności Lista aktualności

Las ze sztuką w tle.

TO BYŁA PIERWSZA MYŚL – PORAŻYN!

Zupełnie przypadkowo trafiliśmy na ten wideoklip. Początkowo nie zauważyliśmy, że był on nagrywany w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Lasów Państwowych w Porażynie, dla większości znanym jako Pałac-Porażyn. Dziewczyny biorące w nim udział, z miejsca zdobyły nasze serca. Zauroczyły nas zarówno wykonaniem tego utworu, swoim naturalnym wdziękiem i umiejętnościami aktorskimi, ale też – co nas szczególnie cieszy - innym spojrzeniem na krajobraz, który przewija się przed naszymi oczami codziennie, a którego piękna chwilami już nie dostrzegaliśmy. A mowa o Opalenickiej Grupie Wokalnej, działającej od 2016 roku przy Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy.

Dziewczyny, które go współtworzą, oprócz tego, że mają rodziny i prowadzą domy, pracują też zawodowo. Na co dzień zajmują się m.in. renowacją zabytków, farmacją, ochroną środowiska, logistyką czy też prowadzeniem własnych przedsiębiorstw. Dziedziny różne, ale jednak jest coś, co tę grupę połączyło: to pasja do muzyki i śpiewu. W tajniki trudnej sztuki wokalnej wprowadza je dr Leszek Górka – muzyk, aranżer i dyrygent chóralny.

Jako leśnicy, na co dzień pracujący w OSW Porażyn, byliśmy ciekawi, dlaczego jako plener do wideoklipu zostało wybrane akurat to miejsce. W tym celu skontaktowaliśmy się z jedną z wokalistek zespołu – Alicją Fertig. Jak wiadomo, najprostsze odpowiedzi najdłużej zapadają w pamięć, a ta ucieszyła nas szczególnie: „to była nasza pierwsza myśl! Pałac Porażyn” – urokliwe miejsce z wdzięcznym obiektem do filmowania.

I tak oto w niedzielę - 9 maja, wykorzystując słoneczną, wiosenną aurę, cała ekipa zarejestrowała materiał video okiem kamery Marcina Chrósta (również przy pomocy drona).

Efekty tej pracy z przyjemnością Państwu prezentujemy: piosenka z repertuaru Ani Karwan pt. „Słucham Cię w radiu co tydzień’, w aranżacji Leszka Górki i wspaniałym wykonaniu Opalenickiej Grupy Wokalnej… z Porażynem w tle!

 

Więcej! Więcej! Więcej!

Darz Bór!

 

Tekst: A. Fertig, T. Kałek