Lista aktualności Lista aktualności

XI PIKNIK HISTORYCZNY ZA NAMI.

Pałac w Porażynie ponownie areną piknikowych atrakcji.

W dnia 11 i 12 września jak zwykle w OSW Porażyn i jak zwykle przy pięknej pogodzie odbył się XI Piknik Historyczny, ale tym razem obok Nadleśnictwa Grodzisk głównym organizatorem było Opalenickie Centrum Kultury i Biblioteki reprezentujące Gminę Opalenica.

W ciągu dwóch dni, na pałacowej polanie w Porażynie odbyły się dwa  pokazy dynamiczne, jeden dotyczył najnowocześniejszej techniki leśnej, a drugi XVII wiecznej historii jazdy Polskiej. Na wspaniałej scenie we wspaniałej scenerii zabytkowego parku wystąpiło sześć zespołów muzycznych reprezentujących szerokie spektrum artystyczne: Zespół „Rudniczoki” i Kapela Koźlarska „Kotkowiacy”, Opalenicka Grupa Wokalna i Zespół „Sonds Good”, Opalenicka Orkiestra Dęta i Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Palatium”. Wystąpiły też dwa młodzieżowe zespoły taneczne: UKS „Brawo” Opalenica i „Opalenica Dance Studio”.

Przez cały czas trwania pikniku na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Grodzisk można było „podszlifować” wiedzę przyrodniczą biorąc udział w konkursach leśnych. Można było zobaczyć pszczoły w ulu, bez strachu o użądlenie i dowiedzieć się mnóstwa informacji na temat tych pracowitych i jakże potrzebnych, nam ludziom, zwierząt. Wreszcie kto chciał mógł spróbować swych sił w szachach i wygrać piękne drewniane szachy ufundowane przez nadleśnictwo.

Dla miłośników kulinariów działała kuchnia polowa Restauracji „Ratuszowa” z Grodziska Wlkp., a amatorów dziczyzny przyciągała oferta Restauracji „U Myśliwych” z Poznania przedstawiana przez samego szefa Pana Aleksandra Milickjego.

Miejmy nadzieję, że wznowienie Pikniku Historycznego po rocznej, epidemicznej przerwie będzie kontynuowane w następnych latach, czego sobie i wszystkim gościom serdecznie życzymy.

Darz Bór!

 

 

Tekst: T. Kałek.

Zdjęcia W. Błoch.

Materiały do pobrania